Kalkulator ciąży online (kalkulator ciąży)

Nie znam daty porodu

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki:

Średnia długość cyklu:

Znam datę porodu

Data porodu:

Ciąża, poród i macierzyństwo są jednymi z kluczowych etapów w życiu kobiety. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze i właściwe przygotowanie się do każdego z nich. Oferujemy bardzo wygodny kalkulator ciąży online, za pomocą którego łatwo obliczysz podstawowe etapy ciąży aż do porodu, używając w tym celu minimalnych danych dostępnych dla każdej kobiety. 

UWAGA: kalkulator służy wyłącznie do celów informacyjnych, zawarte w nim dane są uśrednione zgodnie ze statystykami ogólnymi i nie uwzględniają indywidualnych cech rozwoju płodu, przebiegu ciąży ani dokładnej daty urodzenia dziecka. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę.

Kalkulator rozwoju ciąży służy dwóm celom:

  • Jeśli ciąża jest jeszcze na wczesnym etapie, można zacząć od dwóch podstawowych wskaźników: pierwszego dnia ostatniej miesiączki przed zapłodnieniem i średniej długości cyklu. Następnie, na podstawie uśrednionych danych, skrypt oblicza prawdopodobną datę poczęcia, daty trymestrów ciąży i zakładaną datę porodu.
  • Jeśli lekarz w przybliżeniu określił już datę porodu, można na tej podstawie obliczyć odwrotny proces, uzyskując przybliżoną datę poczęcia, dane trymestrów i przybliżony tydzień ciąży.

Dodaj komentarz